Що таке
"Зелений тариф" ?

403 - переглядів

3 хвилини

«Зелений тариф» – це спеціальні фінансові умови, що дозволяють власникам приватного домогосподарства, або підприємцям ставати учасниками національного Енергоринку і не тільки споживати, але і продавати вироблену електростанціями електрику в електромережу загального користування.
Таким чином держава заохочує людей до використання відновлювальної енергетики в Україні. Встановивши сонячну електростанцію, Ви укладаєте договір з державою, по якому вона зобов'язується купляти ваші надлишки виробленої електроенергії.

Історія винекнення "Зеленого тарифу"

Вперше ідея пільгових тарифів була реалізована у США в 1978 році. У відповідь на енергетичну кризу, що посилювалась, а також з метою боротьби із щодалі більшим забрудненням атмосферного повітря, президент Джиммі Картер підписав Національний енергетичний закон (National Energy Act) та Закон щодо комунального господарства (Public Utilities Regulatory Policy Act). Мета цих законів — заохочення енергозбереження та розвиток національних енергетичних ресурсів, в тому числі відновлюваних джерел енергії, таких як вітрова та сонячна енергія.

У 1990 році Німеччина прийняла «Закон про постачання електроенергії в мережу» («Stromeinspeisungsgesetz»), який зобов'язував постачальників купувати електроенергію з поновлюваних джерел за фіксованою ціною. Для сонячної та вітрової енергії така ціна була встановлена на рівні 90 % роздрібних цін на електроенергію, у той час як інші технології, такі як малі ГЕС та виробництво енергії з біомаси отримали гарантовану ціну у 65-80 % від роздрібної. Результатом дії закону стало розгортання 4400 МВт нових потужностей вітроенергетики в період між 1991 і 1999 роками, або ж однієї третини встановленої потужності вітрової енергетики у світі, яка існувала на той час.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення „зеленого“ тарифу» був прийнятий 25 вересня 2008 року.

Закон передбачає обов'язкове придбання постачальниками електроенергії (енергоринком) від наступних джерел:

Малі гідроелектростанції (встановленою потужністю до 10 МВт);
Вітрові електростанції;
Сонячні електростанції;
Електростанції, що використовують біомасу як паливо.

Зелений тариф може використовуватись виробником протягом 10 років з моменту встановлення.

Відповідно до чинного Закону «зелений» тариф прив'язано до курсу євро до 2030 року, що дозволяє нівелювати ризики інфляції.

 

Тарифи для підприємств та приватних осіб

Сонячні  панелі можна встановлювати не тільки для домашніх цілей, а ще й у промислових масштабах.

Найбільш проста процедура підключення "зеленого тарифу" – для приватних домогосподарств.
Домовласники можуть підключати станції потужністю до 30 кВт.

Підключення потужної СЕС за зеленим тарифом – непростий процес, як з технічної, так і з організаційної та юридичної точок зору.
Але Solar Energy Solutions повністю бере на себе всі аспекти створення нового енергетичного бізнесу для Вас.

 

   

При будівництві Сонячних Електростанцій під «зелений» тариф наші клієнти гарантовано отримують найнижчі ціни на обладнання та найвищу якість робіт на ринку!

 

Коментарі ()

    Залишити коментар